Z důvodu vysokého počtu objednávek, které nám přišly v rámci akce BLACK FRIDAY se doba dodání prodlouží o několik dnů - nutné s tímto počítat!
 

Amutha Extra Long Basmati z Indie 5 kg

 

Prémiová rýže Basmati Amutha Extra Long byla dovezena z provincie Hariyana v severní Indii, kde se pěstují jedny z nejkvalitnějších rýží na světě. Tato rýže je vysoce aromatická a má krásná, štíhlá a extra dlouhá zrna.

VEGAN, GMO, GLUTEN

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
6.12.2023
469 Kč / ks
408 Kč bez DPH
   
Značka AMUTHA
Kategorie Rýže
 

amutha basmati extra long - indie

Prémiová rýže Basmati Amutha byla dovezena z provincie Hariyana v severní Indii, kde je velmi úrodná půda a rýžoviště jsou plná čisté vody z horských pramenů. Tato severoindická provincie tak produkuje jednu z nejkvalitnějších rýží Basmati na světě.

Basmati Amutha je vysoce aromatická s typicky dlouhými a elegantně tenkými zrny. Po uvaření se objem zrn této prémiové rýže téměř zdvojnásobí. Ideální rýže pro Biriyani, Polao, Khichuri nebo dušenou rýži. Každé zrnko této rýže prošlo přísnými testy kvality v závodech Agro Organica, které jsou vybaveny nejmodernějšími stroji a výroba podléhá přísným kontrolám kvality.

PŘÍPRAVA BASMATI RÝŽE

1. Rýži několikrát důsledně propláchněte, zbavíte se tak škrobu, který je zodpovědný za lepivost. Doporučujeme poté nechat rýži basmati namočenou ve vodě cca 1 hodinu před vařením.

2. Základní poměr vody a rýže je, že na jeden díl rýže připadají dva díly vody. Správně se totiž basmati dusí a ne vaří, takže větší množství vody chuti a konzistenci uškodí. Co se soli týče, přidejte ji před samotným vařením, rýže ji tak snáze vsákne do sebe.

3. Další důležitou součástí přípravy je utěsnění. Z hrnce vám nesmí unikat pára. Pro utěsnění můžete např. použít hliníkovou fólií. Tou překryjte hrnec před bodem varu a následně až přiklopte pokličku.

4. Jakmile dosáhne voda bodu varu, snižte teplotu na minimum a rýži poduste 15 minut. Následně rýži nechte volně dojít 5 minut.

5. Stáhněte teplotu na minimum a nechte 15 minut.

6. Odejměte fólii, rýži promíchejte jemně vidličkou a podávejte.

Složení

100% Rýže Basmati (Extra Long)

Skladování

Skladujte v suchu při pokojové teplotě.

Země původu

Indie


 

Vlastnosti Bez lepku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: