Jak vybrat kešu ořechy

Chcete vědět jak si správně vybrat ty nejlepší kešu ořechy? Setkávám se s tím, že většina zákazníků nikdy neslyšela o tom, že existují různé kvality kešu ořechů, čemuž se nepodivuji, protože u mě tomu nebylo jinak. Kvalita kešu ořechů je posuzována z hlediska jejich chuti, barvy, odstínu, celistvosti a velikosti jader. Výsledkem je písmenné a číselné označení, které nám sděluje jak velké a jak kvalitní ořechy právě kupujeme. Na začátek je třeba zmínit, že správný výrobce nebo prodejce by měl označení kvality kešu ořechů uvádět na svém obalu. Realitou je, že mnoho výrobců tento údaj na obal neuvádí (zejména výrobky obchodních řetězců) a spoléhají na neinformovanost zákazníků, kteří takto zakoupí i horší kvalitu za standardní cenu. Aby jste se mohli snadno zorientovat při výběru kešu ořechů přečtěte si tento jednoduchý návod.

Na obale můžete vypadat označení kvality třeba takto: W320. Písmena před číslem znamenají označení jakosti. Nejvyšší výběrová třída má označení WW (White wholes - někdy se označuje jen jako W). Další třídou je SW (Scorched wholes). O dalších třídách (více než 10 dalších) se zde rozepisovat nebudeme, protože v našem obchodě nemají místo.

SW (Scorched wholes), popálená celá jádra
Jejich barva může být světle hnědá, barva světlé slonové kosti, světle popelavá nebo barva tmavé slonové kosti v důsledku přehřátí. Bývají křupavější.
WW nebo W (White wholes), bílá celá jádra
Jedná se o nejvyšší výběrovou třídu kešu ořechů. Jádra musí mít bílou barvu, barvu světlé slonové kosti, světle popelavou nebo světle žlutou a musí být stejnorodá. Musí být v podstatě bez nedostatků, s vyjímkou velmi malých povrchových vad, které nenarušují celkový vzhled produktu. Mají jemnou máslovou konzistenci. 

 

Velikosti kešu

Číslice za písmeny

Znamená označení velikosti a dle níže uvedené tabulky vyjadřuje počet jader, které se při balení vejdou do 1 kg.

Jednoduché pravidlo tedy zní „čím nižší číslo, tím větší ořechy“. Takže například W240 jsou větší ořechy než W320.

Číselné označení  Počet jader na 1 kg
180 326-395
210 395-465
240 485-530
280 575-620
320 660-706
400 707-880
450 881-990

 
Velikost kešu ořechů

Příklady označování:


W 180

Těmto ořechům se říká „Královské“. Jedná se o největší možné kešu ořechy, které jsou nedostatkovým, luxusním zbožím po celém světě.

W 210 

Dvěstědesítky jsou známé jako „Jumbo“ ořechy.

W 240

Dvěstěčtyřicítky jsou velké kešu ořechy. Naše W240 pocházejí z Afriky a jedná se o kešu ořechy nejvyšší kvality.

W 320 

Tyto kešu ořechy jsou nejpopulárnější a jsou celosvětově nejdostupnější.

W 450

Čtyřistapadesátky jsou nejmenším a nejlevnějším bílým, celým jádrem ve kvalitě W.


 

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Jaké cookie používáme najdete ZDE