Čistič bazénu EKO

 

Ekologický čistič bazénu Vital Country, který šetrným způsobem odstraní hnědé skvrny v bazénu způsobené sloučeninami železa a manganem. 100% naturální produkt, vhodný pro snadnou údržbu bazénu - zaručuje čistou a průzračnou vodu.

Eco, Natural

od 209 Kč / ks
od 187 Kč bez DPH
Značka Vital Country
Kategorie Úprava vody
Zvolte variantu
Čistič bazénu EKO Množství: 1000 g Skladem
Můžeme doručit do: 18.7.2024
209 Kč / ks
187 Kč bez DPH
   
Čistič bazénu EKO Množství: 2000 g Momentálně nedostupné 379 Kč / ks
338 Kč bez DPH
 

Čistič bazénů - ekologický odstraňovač železa a manganu

Ekologický čistič bazénu, který šetrným způsobem odstraní hnědé skvrny v bazénu způsobené sloučeninami železa a manganem. 100% naturální produkt, vhodný pro snadnou údržbu bazénu - zaručuje čistou a průzračnou vodu. Přípravek obsahuje všeobecně známý vitamín C (kyselinu L-askorbovou), který na sebe dané kovy umí navázat, a tak bazén vyčistit.

Ke zbarvení bazénové vody do hněda nejčastěji dochází v případě, kdy používáte studniční vodu a chlornan sodný na dezinfekci bazénové vody. Obsahuje-li voda spousta železa a manganu, může dojít k jejich oxidaci a vytvoření hnědých skvrn.

jak vyčisti hnědé skvrny v bazénu způsobené železem a manganem:

Před aplikací

Odstraňte řasy a organické. Pokud je váš bazén vybaven topením, vypněte jej a odpojte od oběhu. Snižte množství chlóru v bazénu na úroveň 1 mg/l a nižší (čím méně, tím lépe). Upravte pH na 7,2 (7,0 až 7,4).

Aplikace

Zapněte oběhové čerpadlo (filtraci). Prášek sypejte pozvolna do bazénu, zejména v místech hnědých skvrn (okraje bazénu, schůdky apod.) v množství 250-500 g na 10 m3, podle stupně znečištění. Nerozpuštěné krystalky rozptylte po povrchu např. kartáčem. Nechte vodu cirkulovat alespoň 1 hodinu. Poté v případě potřeby přisypejte další dávku a nechte vodu cirkulovat nejméně 24 hodin. Vyčistěte filtraci (např. zpětným proplachem), abyste odstranili zachycené kovy.

Po aplikaci

Upravte pH na optimální hodnotu 7,2 až 7,6, pozvolna přidávejte chlór na vámi požadovanou hodnotu mg/l. Můžete přidat vhodný přípravek proti usazování kovů. Neaplikujte šok chlórem alespoň po 4 další dny.

Tip: Hnědé skvrny způsobené železem, které se nachází nad hladinou vody nebo po obvodu bazénu, můžete vyčistit přímo. Malé množství prášku vložte do mokrého hadříku, skvrnu odstraňte a opláchněte.

Složení

100% Kyselina L-askorbová (Vitamín C - prášek)

Upozornění!

Způsobuje vážné podráždění očí a sliznic.

První pomoc

Při styku se sliznicí očí: vypláchněte proudem čisté vody a následně vyhledejte lékařskou pomoc.

Při zasažení očí: několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny, a pokud je lze vyjmout snadno, pokračujte ve vyplachování. Přetrvává-li podráždění očí: vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření.

Vedlejší a nepříznivé účinky: nebyly pozorované.

Skladování

V suchu od 5 do 25 °C. Obal vždy dobře uzavřete. Skladujte mimo dosah dětí.

Země původu

Čína


 

Vlastnosti Bez lepku

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: