Popis
Epsomská sůl do koupele
Epsomská sůl je známá teprve od 17. století. Jméno dostala po městě Epsom v Anglii, u kterého byla objevena. Sůl je díky složení hořká, nedá se tedy příliš využít pro konzumaci. Výjimkou je detoxikační kůra, kde se Epsomská sůl užívá rozpuštěná ve vodě.
Epsomská sůl obsahuje minerály hořčík a síran.
Hořčík je pro člověka nepostradatelný. Významný je pro správnou funkci nervů a svalu, oběhový systém, stavbu kostí i zubů. Ovlivňuje také metabolismus. Jeho nedostatek se projevuje podrážděností, nervozitou, náladovostí, špatným trávením, nespavostí, depresemi, bušením srdce či arytmiemi.
Síran má především detoxikační funkci. Napomáhá také normalizovat pH. Síran je součástí minerálních vod např. Šaratice a Zaječické hořké.
Použití
Epsomská sůl se používá do koupele. Taková koupel má podle množství přidané soli relaxační nebo detoxikační účinky. Přes kůži se minerály snadno dostanou do těla, kde příznivě působí. Rovněž taková koupel blahodárně účinkuje na pokožku - zbavuje ji mrtvých buněk, obnovuje ji a napomáhá změkčit ztvrdlé oblasti.
Uvolňuje svaly i klouby, napomáhá také zmírňovat otoky a bolesti nohou. Teplá koupel s Epsomskou solí rovněž přispěje k psychické pohodě a celkovému uvolnění. Pro dokonalý efekt můžete také přidat různé esenciální oleje.
DÁVKOVÁNÍ epsomské soli
Relaxační koupel: na běžně velkou vanu použijte 200g soli. Můžete přidat esenciální olej – rozmarýn, borovice apod.
Detoxikační koupel: na běžně velkou vanu použijte 400g soli. Můžete přidat esenciální olej – rozmarýn, borovice apod.
Složení
Síran hořečnatý heptahydrát – hořká sůl, MgSO4.7H2O, 99.9+%
Upozornění: neužívejte vnitřně.
Skladování
Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti do 65 %.
Země původu
Německo
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.